Monday, March 27, 2023
HomeAktualitet“Te vegjel por me bote te madhe”

“Te vegjel por me bote te madhe”

-

“Tashme eshte kthyer ne tradite qe me perfundimin e proçesit mesimor, klasa e pare organizon Festen e Abetares.  I tille ishte edhe koncerti festiv i zhvilluar ne sallen “Gjon Kapidani”, prane shkolles se mesme artistike  “Prenke Jakova”. Nxenesit e klases se pare kenduan kenge te larmishme shqiptare, recituan poezi nga repertori i moshes se tyre, luajten me instrumentat e violines, pianos e kitares, pjese te zgjedhura nga muzika klasike e huaj etj. Jane te vegjel, por kane nje bote te madhe.

Ndryshe nga heret e tjera, kete vit, Festa e Abetares erdhi me mjaft risi qe nga menyra e organizimit, angazhimit te nje numri me te zgjeruar te pjesmarresve te vegjel, perzgjedhjes dhe nderthurjes me mjaft finese se lendes artistike, e deri tek intervalet dhe intermexot e herpashershme. Gjithçka e bukur!

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts