Friday, May 24, 2024
HomeAktualitetNe Rranxa digjen mbeturinat

Ne Rranxa digjen mbeturinat

-

Edhe pse janë vendosur 6 kontinere për hedhjen e  mbeturinave pranë rrugës kryesore ne Rranxa te Bushatit, duket se është gjetur rruga me e lehte:djegia e tyre ! Banoret e këtij fshati thonë se djegia behet qe ne mëngjes, dhe për pasoje tymi mbulon shtëpitë e tyre. Kole Gjini, banor i këtij fshati, tregon.

Gjini thotë se edhe taksen e pastrimit e paguajnë rregullisht, ndërkohë qe mbeturinat ne vend qe te transportohen, digjen :

Banoret e fshatit Rranxa i kërkojnë administratës se njësisë administrative Bushat qe te ndërhyjë sa me pare, për ti dhënë fund kësaj situate, qe përsëritet here pas here.

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts