Wednesday, March 29, 2023
HomeAktualitetFushata Elektorale dhe Sindikalistet

Fushata Elektorale dhe Sindikalistet

-

Ka shprehur rezerva për koalicionin e majte qeverises, pasi nuk e ka konsultuar akoma programin elektoral me Konfederaten Sindikale te Shqiperise. Presidenti i saj, Kole Nikolli, kujtoi nga Shkodra se e kane mbështetur ketë koalicion 4 vite me pare, ndaj duhej qe edhe platforma e re qeverisese te përfshinte kërkesat e sindikalisteve.

Sindikalistet kerkojne qe fushata elektorale te fokusohet tek problemet ekonomike e sociale, dhe jo tek retorikat politike.

Presidenti i Konfederates Sindikale te Shqiperise, Kole Nikolli, theksoi se asnjë kompromis nuk mund te ketë me forcat politike ne dem te interesave te sindikalisteve shqiptare.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts