Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetKonferenca e Shkencave Mjekesore -Teknike

Konferenca e Shkencave Mjekesore -Teknike

-

Për dy ditë me radhë Shkodra është shndërruar në pikë – takimin e bluzave të bardha nga rajoni, Ballkani e më gjërë në  Konferencën e Pare Nderkombetare te Shkencave Mjeksore Teknike.

Zhvillimet e fundit ne shkencat mjeksoro-teknike, kane sjelle edhe rezultate te dukshme edhe ne sektorin e promocionit dhe te shendetit publik. Bashkeveprimi i specialiteteve te shendetesise gjate ketyre viteve te fundit ka fonksionuar dhe ka patur mjaft rezultate.

 

Kjo konference me permasa shkencore, erdhi si rezultat i bashkepunimit te Shoqates se Fizioterapisteve dhe Departamentit te Infermierise prane ketij Universiteti, me disa Universitete Prestigjoze shqipfolese dhe te huaja, Urdherin e Infermierit Shqiptar, spitalin, shendetin publik etj.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts