Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitetPeshkimi i “ankohet” Ademit

Peshkimi i “ankohet” Ademit

-

Me Voltana Ademin u takuan shkurtimisht në qendër të Shirokës për t’i parashtruar problematikat që ka peshkimi në ujrat e liqenit të Shkodres. Kërkesat e tyre janë të prera dhe prandaj ato do të priten në një takim në zyrën e saj javën e ardhshme. Ky ishte premtimi i saj, por vetë drejtuesit e shoqatës së menaxhimit të peshkimit nuk ngurojnë t’i bëjnë publike demet e bëra deri më sot mbi këtë pasuri kombëtare.

Specialisti Rasim Suma ngre shqetësimin se liqeni i Shkodres po shkon edhe drejt kenetizimit nga mos ndërhyrja e institucioneve.

Denoncimet e peshkatareve për abuzimet me fondet që shkojnë për liqenin e Shkodres kanë qënë të vazhdueshme, ku apeli kryesor është ruajtja e pasurive nënujore që ai ka.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts