Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitetNderi i qarkut Lezhe Fatmir Limaj

Nderi i qarkut Lezhe Fatmir Limaj

-

 

Lezha ka nderuar ish komandantin e UÇK-se dhe deputetin e parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj, duke i dhënë titullin “nderi i qarkut” me motivacionin “Simbol i luftëtarit dhe komandant atdhetar”. Ai ju dorëzua nga ish kryebashkiaku Viktor Tushaj, ndërsa në ceremoni ishin të pranishëm intelektual, e personalitete të zonës.

 

Vetë Limaj tha se ndjehet i nderuar që vlerësohet nga qyteti i “Besëlidhjes”.

 

Kontributin e Limajt e vlerësoi edhe kryetari i Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj.

 

Institucionet vendore të Lezhes kanë nderuar me titujt disa personalitete të Kosovës, si Ramush Haradinaj, Hashim Thaçi, Behxhet Pacolli etj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts