Saturday, April 1, 2023
HomeAktualitetK.Bashkiak mban peng ndihmen ekonomike

K.Bashkiak mban peng ndihmen ekonomike

-

Ndihma ekonomike vijon të mbetet peng i Keshillave Bashkiak. Situata vijon të përseritet here pas here edhe në Lezhe ku për shkak të mos zhvillimit të mbledhjes rreth 1600 familje nuk kanë marrë prej dy muajsh ndihmen ekonomike. Situata ka njohur perkeqesim tek keto te fundit pasi ajo mbetet e vetmja e ardhur financiare dhe prandaj kerkojne zgjidhje te menjehershme.

Drejtori i ndihmes ekonomike në bashki Jak Pjetri thote se nevojitet rishqyrtimi i ligjit me qellim që ti hiqet e drejta e miratimit të listave të ndihmes ekonomike keshillave vendore.

Lezha renditet një nder qarqet me të varfra në vend, ndaj qindra familje e kanë jetesen të lidhur kryesisht më pagesat sociale.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,755FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts