Wednesday, March 29, 2023
HomeAktualitetLezhe, 900 maturant ne provim

Lezhe, 900 maturant ne provim

-

 

Edhe në Lezhë u zhvillua provimi i dytë i maturës shtetërore, ku 900 të rinj ju përgjigjen tezës së hartuar nga MAS. Drejtori i Arsimit Bardhok Pulaj tha se se janë marrë të gjitha masat për mbarvajtjen e proçesit të provimit në menyrë që cdo nxenes të jetë i qete dhe të ketë mundesi të shfaq njohurit e marra përgjatë arsimit të mesem.

 

Pas pak ditesh maturantet do ti nenshtrohen edhe provimit të matematikes, i cili cilesohet edhe si një nder më të veshtirit nga vetë nxenesit. Eksperienca e viteve të shkuara ka treguar se rezultatet më të ulta janë arritur në provimin e matematikes edhe pse nuk kanë munguar edhe nxenesit që kanë dal me 10 absolute.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts