Saturday, June 15, 2024
HomeAktualitetHapet ura e vjeter e Bunes

Hapet ura e vjeter e Bunes

-

 

Ura e vjetër e Bunës u arrit të shpëtohej falë ndërhyrjes dhe pasi pa realizimin e punimeve, kryeministri Edi Rama prezantoi edhe projektin për bregun perëndimor të liqenit të Shkodrës. Në ceremoni mungoi kryebashkiakja Voltana Ademi, gjë për të cilën Kryeministri shprehu keqardhje, ndërsa theksoi se ajo ishte ftuar disa herë.

 

Projekti i bregut të liqenit parashikon një transformim rrënjësor deri në Shirokë.

 

Kujt e akuzon se merret vetëm me fasada, i përsëriti atë që i kishte thënë për të njëjtën gjë edhe Lulzim Bashës.

 

Rama njoftoi se ka nisur puna edhe për rindërtimin e rrugës turistike Shkodër-Velipojë, që do të jetë gati brenda 18 muajsh, ndërsa shtoi se kantierët e rilindjes urbane po krijojnë punësim me impakt direkt në ekonomi.

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts