Friday, May 24, 2024
HomePolitikëBerisha: Rama kanabizoi vendin, jo LSI

Berisha: Rama kanabizoi vendin, jo LSI

-

Ndryshe nga Lulzim Basha, lideri historik i partise demokratike Sali Berisha ka nje tjeter qendrim per pergjegjesine qe ka Ilir Meta dhe LSI ne 4 vitet e drejtimit te vendit. Ai eshte i qarte kur thote se Meta nuk premtoi asnjehere ate qe Edi Rama dhe rilindja e tij artikuloi ne fushaten e 2013-es.  Berisha gjithashtu nuk nguroi të lëshonte akuza kundrejt kreut të qeverisë duke thenë se ishte ai që kanabizoi vendin dhe jo Lëvizja Socilaiste për Integrim.

 

Ish kreu i PD-se nga studio e “abcnews” komentoi edhe listën e PD-së duke ritheksuar se ajo mban vetëm firmën Basha, ndërsa lidhur me koalicionet e mundshme pas 25 qershorit, theksoi:

 

Berisha tha gjithashtu se, Rama  nuk ka pasur asnjë sukses të vetin për t’i treguar shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve. Ai tha se Rama merret me fjalë kazani dhe një zhargon ordiner.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts