Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikëBlushi: Çadra po punon per Ramen

Blushi: Çadra po punon per Ramen

-

Marreveshjen PD – PS, Ben Blushi e quan pakt kundër popullit, kundër reformes në drejtësi dhe kundër interesit kombëtar. Ai shkon më tej kur thotë se sot çadra ka për mision të bëjë sërish Edi Ramën kryeministër.

Nga Shkodra ku gjatë ecjeve në qytet ju prezantoi qytetareve alternativën “Libra”, ai ishte i prerë kur deklaroi se pas 25 qershorit nuk do të ketë asnjë koalicion me dy partitë e vjetra.

Lidhur me foton e tij krah Lul Berishës, deputeti Blushi ka vetëm një koment që lidhet drejtëpërdrejtë me akuza të forta ndaj kryeministrit Rama.

Në fund Ben Blushi shprehu bindjen se votat do të ruhen nga partitë e mëdha që do të luftojnë mes tyre për mos tjetërsuar vullnetin e popullit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts