Wednesday, March 29, 2023
HomeAktualitetMyftinia iftar ne shtepine e femijes

Myftinia iftar ne shtepine e femijes

-

Iftarin e radhes ne kuader te muajit te Ramazanit, myftinia Shkoder e ka shtruar per te vegjlit e shtepise se femijes parashkollore, si dhe stafin e perkujdesit ne kete institucion. Sofres se iftarit, i parapriu pershendetja e Myftiut imam Muhamed Sytari i cili kerkoi që pranë këtyre institucioneve të qëndrojnë sa më afër të gjithë qytetarët e Shkodres që shquhen për bujari, e veçanërisht biznesmenet dhe ata që i kanë mundësitë për të kontribuar sadopak në mireqenien e tyre.

 

Muaji i Ramazanit, eshte muaji me i shenjte per besimtaret musliman pasi per 30 dite ata i perkushtohen agjerimit dhe lutjeve, e me pas festojne festen e Fiter Bajramit. Iftare te tilla myftinia shtron pergjate ketij muaji me besimtare te ndryshem, qe i perkushtohen Ramazanit me agjerim e lutje.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts