Friday, March 31, 2023
HomeAktualitetKZAZ-te ne Lezhe ne pergatitjet e fundit

KZAZ-te ne Lezhe ne pergatitjet e fundit

-

Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga zgjedhjet KZAZ-të në Lezhë kanë nisur përgatitjen në menyrë që procesi të vijoj normalisht. Kryetari i KZAZ-së 12 në Lezhë Erjon Gjoni tha se gjithcka po vijon normalisht ndersa vetëm 7 parti politikë kanë dorezuar listat e vezhguesve, për subjektet e tjera ka perfunduar afati i dorezimit te tyre qe me 10 qershor.

Nuk ka patur ankesa nga qytetaret per listen e emrave të votuesve duke përjashtuar vetëm një rast i cili ka marrë zgjidhje shton Gjoni.

Lezha ka dy KZAZ, ajo me nr 12 qe perfaqeson qytetin, Shengjinin dhe Balldrenin, si dhe 13-ta qe ka njesite administrative.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts