Tuesday, March 21, 2023
Homesociale“Tavani i shtepise sime”

“Tavani i shtepise sime”

-

Ajo eshte nje vajze e re, nje studente shume e mire por qe ka rene pre e dhunes, pasi pedagogu i saj, kerkon nje favor seksual per ti miratuar provimin e diplomes. Kjo eshte dilema me e madhe e saj, ti nenshtrohet pedagogut dhe te perfundoje shkollen apo te zhgenjeje familjen duke deshtuar ne arsimin e larte.

 

“Tavani i shtepise sime”, nje shfaqje e regjisorit Andi Begolli solli perpara grave e vajzave shkodrane, historine e nje studenteje qe po perjeton momentet me te veshtira te jetes.  Ai thote se eshte bazuar ne ngjarje te verteta dhe aty ka marre edhe frymezimin

 

Nderkohe organizatorja dhe sekretarja e rrjetit te grave “Barazi ne Vendimmarrje”  Atrida Ferketi ben apel qe te mbeshteten femrat ne zgjidhjen e problemeve te tilla.

 

Me pas te pranishmet diskutuan mbi dhunen ndaj femrave dhe ndergjegjesimin qe duhet te kete shoqeria shqiptare. Sipas statistikave, 9 femra dhunohen ne forma te ndryshme ne dite ne vendin tone.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts