Saturday, May 18, 2024
HomePolitikëKQZ apel per komisioneret

KQZ apel per komisioneret

-

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kërkon forcave politike të mos bëhen pengesë e procesit zgjedhor, duke mos caktuar komisionerët në Qendrat e Votimit. Sipas KQZ-së në shume qendra votimi në qarqet Shkodër, Lezhë dhe Elbasan, mungojnë të emëruarit e partiv, e ku pengese po behen demokratet dhe socialistet.

Situata bëhet alarmante, në kushtet kur një ditë para zgjedhjeve nis shpërndarja e bazës materiale drejt Qendrave të Votimit.

Caktimi i komisionerëvë, e drejtë e partive politike ka qenë një ndër shqetësimet e KQZ-së gjatë përgatitjeve të procesit zgjedhor. Fakt që ka detyruar KQZ-në të bëjë thirrje të shpeshta në adresë të partive, të cilat e kanë detyrim ligjor.

 

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts