Friday, May 24, 2024
HomePolitikëPDK mbyll fushaten

PDK mbyll fushaten

-

Partia kristian – demokrate mbylli fushaten elektorale në qytetin e Shkodres, prej ku kryesuesi i listes për këtë qark Dhimitër Muslia kërkoi votën me 25 qershor, për t’i thënë sipas tij ndaj keqeverisjes së kryeministrit Rama, që e zhyti vendin në një mori problemesh, ekonomike, sociale etj.

Muslia garantoi se si avokat ai do të jetë zëri i së drejtës në kuvendin e ardhshëm të Shqipërisë, ndërsa theksoi se partia kristian – demokrate është përfaqesuese e të varferve, shtresave në nevojë, komunitetit rom e egjyptian dhe çdo qytetari të drejtë të këtij vendi. Përveç mbështetesve të tij, në këtë takim përmbylles ishin edhe kandidatët për deputet të listës së kësaj partie.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts