Sunday, June 16, 2024
HomePolitikëLIVE - Kuti të panumëruara 3%: PS 74 mandate, PD 43, LSI...

LIVE – Kuti të panumëruara 3%: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

-

Tashmë janë numëruar 97.59 % e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë.
PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.
KQZ përmes kreut të saj, Klemend Zguri por edhe zëdhënëses Drilona Hoxhaj kanë apeluar komisionerët të vijojnë procesin, në të kundërt do të shkarkohen.
Deri në orën 14:23 të së martës (27 qershor 2017) janë numëruar 5233 kuti votimi nga 5362 gjithsej.
Rezultati sipas KQZ-se në rang vendi
Per te klikuar per rezultatet sipas qarkut klikoni ne homepage e Oranews.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts