Tuesday, June 25, 2024
HomeAktualitetAKU kontrolle ne Shengjin

AKU kontrolle ne Shengjin

-

 

Autoriteti kombëtar i ushqimit në Lezhë ka nisur kontrollet për sigurinë ushqimore në restorante, e subjekteve të tjera që operojnë në pikën turistike të Shëngjinit. Me fokus është kjo zonë për shkak të fluksit të lartë të qytetareve që zgjedhin për të kaluar ditët përvëluese të verës. Vetëm për muajin qershor nga konstatimet në terren u gjeten me shkelje dhe u ndëshkuan 7 subjekte.

 

Vitet e kaluara ka patur raste ku disa biznese kane neglizhuar kushtet higjeno-sanitare per shkak te ushqimeve jashte standarteve apo edhe menyres se ruajtjes te produkteve. Duke marre parasysh rritjen e temperaturave si dhe periudhen e sezonit turistik AKU vazhdon konrrollet ne te gjithe vijen bergdetare te qarkut Lezhe dhe
sidomos bare dhe restorante .

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts