Friday, May 24, 2024
HomeAktualitet74 vjetori i luftes nacional – çlirimtare

74 vjetori i luftes nacional – çlirimtare

-

 

Lezha përkujtoi 74 vjetorin e luftës nacional – çlirimtare. Veteranë, të afërm të të rëneve dhe përfaqësues të politikes përkujtuan dëshmorët që dhanë jetën për liri dhe të gjithë kontributorët që çliruan vendin nga pushtuesi nazi –fashist.

emokracia në Shqiperi ka ardhur e brishtë dhe sado që janë munduar ta zbehin luften nacional – çlirimtare, asnjë forcë politikë nuk ka mundur ta heqë nga axhenda e vet tha deputeti Pjerin Ndreu.

Regjimi Nazist kërcenoj mbare Europen dhe Shqiperia u kthye në një fushë-bëtejë të fuqive të medha, prandaj kryengritja e popullit në luftën nacional – çlirimtare e rreshtoi vendin tonë përkrah fituesve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts