Tuesday, July 23, 2024
HomeAktualitetPetrit Vasili, thirrje urgjente prokurorisë

Petrit Vasili, thirrje urgjente prokurorisë

-

 

Ish-kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me ngjarjet rënda që ndodhën në bregdetin shqiptar, ku një turist sllovak u mbyt sot në Golem.

Në mesazhin e tij Vasili theksoi se tragjeditë në bregdet vazhdojnë, ndërsa sipas tij kryeministri Edi Rama hesht.

“Tragjeditë në bregdetin shqiptar vazhdojnë pa ndalim dhe shurdhëria kriminale e qeverisë vazhdon.
Indinjata e çdo qytetari të këtij vendi s’ka kufij ndaj kësaj indiference të pashpirt të kryeministrit fjalaman dhe demagog. As dorëheqjet nuk mjaftojnë, prokuroria duhet të mos vonojë më.”, shkruan Vasili.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts