Friday, May 24, 2024
HomeKronikaSekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva

Sekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva

-

 

Shkodër

Sekuestrohen 25.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva

Identifikohen poseduesit e kësaj lënde narkotike, ku njëri prej tyre u procedua në gjëndje të lirë, kurse 3 të tjerë shpallen në kërkim

Më datë 21.07.2017, nga shërbimet e Seksionit Kundër Narkotikëve ne D. V. P. Shkodër , në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, në fshatin Qerret , u gjetën 25.5 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva e fshehur në një bidon plastik.

Pas veprimeve hetimore të kryera, u proçeduan si posedues të kësaj lënde narkotike shtetasit :

M. N, 48 vjeç, banues në fshatin Qerret i cili u procedua në gjëndje të lirë.

Gjithashtu u shpallën në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasve :

– N.N. 46 vjeç, banues në fshatin Qerret

– K.N. 44 vjeç,banues në fshatin Qerret

– L.N., 40 vjeç, banues në fshatin Qerret

Materialet hetimore u referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts