Monday, February 6, 2023
HomeAktualitetKeshilltari F.Nurja denoncon bashkine: Mori borxh per Vllaznine, pa dijeni dhe miratim...

Keshilltari F.Nurja denoncon bashkine: Mori borxh per Vllaznine, pa dijeni dhe miratim te keshillit duke thyer ligjin

-

Ai shkruan:  Screenshot_20170804-160710

Kur vjen puna per se kush ka te drejte ne ate qe thuhet ne Keshillin Bashkiak, me vjen ne ndihme pasioni im per te verteten.

Dje ne keshill u tha shumecka ne lidhje me Klubin e Futbollit Vllaznia.sha, por koleget Keshilltar nuk kishin asnje info ne Lidhje me Aktin e Kontrollit te Shtetit per Vllaznia.sha. me Nr. 1237/6 Prot. Date. 20.03.2017.
Per kete te vertete, apo per kete transparence te munguar, Keshilltarve nuk i ka ardhur ne Ndihme as Platforma e Transparences e Bashkise 🙂 Sepse, keto platforma jane si dollapet, qe po nuk i fute “rrobat” aty, ske pse i gjen aty…

Me poshte po postoj nje “FOTO” qe eshte nje pike e ketij kontrolli (2.2.7) ku theksohet ne raport kontroll, se pa asnje Vendim Paraprak te Keshillit, Vllaznia.sha ka marre hua.

Per dijeni sipas Nenit 54/g te ligjit Nr.139/2015 “Per Vetqeverisjen Vendore” duhet vendim i keshillit bashkiak qe te lejohet marrja e Borxhit ose vendim i Asamblese (qe eshte serish keshilli Bashkiak ne kete rast). Nje gje e tille nuk ka ndodhur.
Cdo bejne koleget tashti?
Si e ndjejne veten qe nuk jane pyetur e as te informuar si Anetar Asambleje.
Dje u duk qe as Kryetarja nuk dinte gje per sa me siper…
A korgjohet kjo me vota?!
Jam shume kurioz te shoh me tej se cdo behet…
Kaq per momentin.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,699FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts