Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetParashikimi - I nxehti vijon deri ne 15 shtator

Parashikimi – I nxehti vijon deri ne 15 shtator

-

Nëse mendoni se i nxehti merr fund pas pak ditësh dhe shiu do të vijë shpejt, gaboheni.

Shërbimet meteorologjike kanë parashikuar verë të thatë deri më 15 shtator.

Shemsi Prençi, kreu i Emergjencave Civile, në një prononcim për median paraditen e sotme kërkoi rritjen e gatishmërisë për të menaxhuar situatën e zjarreve.

Shemsi Prençi: Jemi në mesin e periudhës së temperaturave të nxehta. Shërbimet meteorologjike kanë parashikuar verë të thatë deri më 15 shtator për të cilën duhet të rrisim gadishmërinë dhe përforcojmë kapacitetet teknike.

Situata e zjarreve

Janë regjistruar gjithsej 640 vatra zjarri.

145 kanë kërkuar ndërhyrje operacionale ajrore

Zjarret problematike janë vënë nën kontroll. Aktualisht që po flasim kemi një vatër zjarri në Skrapar, një në kurorë e gjelbërt të parkut të Shkopetit dhe një vatër zjarri ende aktive në rajonin e tunelit në Krrabë

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts