Friday, June 21, 2024
HomeAktualitetMbledhje per zjarret dhe masat e marra ne qarkun Shkoder

Mbledhje per zjarret dhe masat e marra ne qarkun Shkoder

-

I pranishem drejtori i koordinimit me prefekturat Bekim Murati. Kjo situate mund te zgjase deri ne fund te muajit prandaj te rritet bashkepunimi ka thene ai.

Murati: Gjithcka varet nga koordinimi mes paleve dhe te nderhyhet ne kohe. Te mos leme asnje vater pa fikur pasi te nesermen mund te dale jashte kontrolli .

Nderkohe ne fjalen e saj kryebashkiakja Ademi tha : 156 raste jane evidentuar  vetem per korrikun nga te cilat 10 per Vau Dejesin.  Ne gusht jane 46 raste, kemi 3 here me shume se sa nje vit me perpara.

Ademi: Po planifikojme shtimin e efektiveve zjarrfikes

 

c30fca4a-8804-4e1f-935f-e3d4c74f30b9 08cc8a98-a26a-4f3e-a7de-c75a4ef98063

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts