Friday, May 24, 2024
HomeSportUEFA shpall kandidatët për çmimin “lojtari i vitit”, 3 të përzgjedhur

UEFA shpall kandidatët për çmimin “lojtari i vitit”, 3 të përzgjedhur

-

UEFA ka zyrtarizuar sot kandidatët për çmimin “lojtari më i mirë i vitit” i cili do të shpallet në ceremoninë e shortit të fazës së grupeve të “Champions League” më 24 gusht në Nyon të Zvicrës.
auto_TReshja1502806541
Në sajtit e UEFA-s bëhet e ditur se tre të përzgjedhurit nga lista e fundit me 11 lojtarë janë Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Gianluiggi Buffon. Kriteri i këtij çmimi që ndahet çdo vit në fillimin e edicionit të ri të Ligës së Kampionëve është ecuria në kompeticionin më të rëndësishëm europian.

Edicionin e shkuar trofeun e bëri të vetin ylli portugez Cristiano Ronaldo.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts