Tuesday, March 28, 2023
HomeKronikaPult, asgjesohen 130 bime kanabis. Sipas policise jane te vetmbira

Pult, asgjesohen 130 bime kanabis. Sipas policise jane te vetmbira

-

Shkodër

Vijojnë kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike

Asgjësohen 271 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva

Më datë 15.08.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bazë të informacineve policore dhe monitorimit nga ajri, në fshatin Kir, vendi I quajtur Prangull, lagja Marknonaj, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën të kultivuara të vetmbira në mënyr të çrregullt dhe u asgjësuan me anë te djegies gjithsejt 130 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva,

Gjithashtu, në fshatin Mgull, vendi i quajtur Poshtë Qafës së Mgullës, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan gjithsejt 141 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Për këto raste po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar për këtë aktivitet kriminal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve Narkotike” e parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

c4ce8298-f3d6-419c-bee2-73d86fbea957

 

4ec28462-791a-42e8-8120-6b3156273d34

60a273a1-5e8c-4b42-9ea5-bdb3ac7c8dcc

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts