Tuesday, July 23, 2024
HomePolitikë“Rikthimi i vizave”, Bushati: Gjinkallat e 25 qershorit po i kalojnë ethet...

“Rikthimi i vizave”, Bushati: Gjinkallat e 25 qershorit po i kalojnë ethet e gushtit me klithma.

-

 

 Ministri i Punëve të Jashtëme, Ditmir Bushati ka reaguar në ‘Facebook’ pas propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, pasi sipas saj janë rritur grupet kriminale shqiptare dhe kërkesat për azil.

Bushati ironizon opozitën dhe zërat që kanë komentuar këtë çështje, duke u shprehur se gjinkallat e dëshpëruara të 25 qershorit po i kalojnë ethet e gushtit me klithma.

“Gjinkallat e dëshpëruara të 25 Qershorit po i kalojnë ethet e gushtit me klithma për kthimin e vizave! Shërim të shpejtë”- shkruan Bushati në ‘Facebook’.

Ndërkohë më herët ish presidenti Bujar Nishani e konsideroi si alarmante situatën, ndërsa drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Aida Hajnaj tha se nuk ka pasur ankesa nga Holanda.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts