Friday, May 24, 2024
HomeUncategorizedFUNDI BOTËS MUAJIN E ARDHSHËM? TEORITË E FRIKSHME PARALAJMËROJNË, PLANETI MISTERIOZ 'GATI...

FUNDI BOTËS MUAJIN E ARDHSHËM? TEORITË E FRIKSHME PARALAJMËROJNË, PLANETI MISTERIOZ ‘GATI TË SHKATËRROJË TOKËN’

-

 

Një teori konspiracioniste pretendon se planeti misterioz Nibiru është ‘gati të shkatërrojë Tokën’, dhe të dhënat janë shkruar në piramida dhe bibël.

Numerologu i krishterë David Meade ka paralajmëruar përsëri se ‘Nibiru’ planeti misterioz është gati për të goditur në tokën.

Sipas teorisë së tij, apokalipsi do të zhvillohet midis 20 dhe 23 shtatorit, e të dhënat janë shkruar në piramida dhe në Bibël.

Konfuzuesi tha: ‘Është shumë e çuditshme që shenjat e Piramidës së Madhe të Gizës dhe bibla na drejtojnë drejt datës 20-23 Shtator 2017.

Z. Meade mendon se Nibiru, i njohur edhe si Planet X, do të bëhet i dukshëm në qiell rreth mesit të shtatorit përpara se të bjerë në sy me planetin tonë.

Më parë Meade bëri një parashikim të shtatorit duke përdorur vargje nga Bibla, por ai tani thotë se kjo datë mbështetet edhe nga piramidat.

Nëse këto teori do të jenë të vërteta mbetet për t’u parë.

eryeryery.jpgyreyeryery.jpg

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts