Tuesday, March 28, 2023
HomePolitikëRaporti për drogën, LSI: CIA demaskoi Ramën, është bërë njësh me krimin

Raporti për drogën, LSI: CIA demaskoi Ramën, është bërë njësh me krimin

-

 Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të raportit të CIA-s për drogën ku Shqipëria evidentohej si vend problematik.
Vasili thotë se CIA demaskoi kryeministrin, që sipas tij është bërë njësh me krimin. Deputeti i LSI-së sulmon edhe strukturën e ngritur nga qeveria për luftën kundër drogës.

STATUSI I VASILIT
Kryeministri ose kryefarsa gënjeu sot për drogën, por CIA e demaskoi.
Sot, kryeministri gënjeu e tha që ka arritur rezultate spektakolare lidhur me drogën, por të dhënat e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës amerikane (CIA) raportojnë se ka një rritje të prodhimit të kanabisit në vend si dhe një zgjerim të organizatave shqiptare të trafikimit në Europë.
Kryeministri gënjen, sepse është bërë njësh me drogën, me trafikantët dhe krimin e organizuar.
CIA foli qartë, që gjithashtu Shqipëria është “pikë aktive e trafikut të drogës”.
Pra, s’ka shtet dhe polici që të kontrollojë territorin, por që e mbeshtetin, inkurajojnë dhe nxisin mbjelljen masive të drogës dhe trafikun e gjerë të saj.
Ndaj task-forca është task-farsa dhe asgjë më shumë dhe kryeministri është vetë kryefarsa.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,753FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts