Saturday, June 15, 2024
HomeKulturëKY ËSHTË VENDI MË I BUKUR NË BOTË; NË TOP-LISTË EDHE NJË...

KY ËSHTË VENDI MË I BUKUR NË BOTË; NË TOP-LISTË EDHE NJË SHTET BALLKANIK

-

Lexuesit e një prej uebfaqeve më të njohura të guidave turistike “Rough Guide” kanë votuar për vendin më të bukur në botë, dhe në krye të listës kanë zgjedhur Skocinë.

Kanadaja dhe Zelanda e Re renditen në vendin e dytë dhe të tretë respektivisht, ndërsa vendin e 20-të, apo të fundit të listës e zë Vietnami, Kroacia në vend të 19 dhe Irlanda në të 18-in.

Lista e plotë si më poshtë:

20. Vietnami

19. Croacia

18. Irlanda

17. Norvegjia

16. Peruja

15. Zvicra

14. Finlanda

13. India

12. Meksika

11. Sllovenia

10. Uellsi

9. SHBA

8. Islanda

7. Anglia

6. Indonezia

5. Afrika e Jugut

4. Italia

3. Zealanda e Re

2. Kanadaja

1. Skocia

dft4rtg45gh56h56h5.jpg

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts