Tuesday, June 25, 2024
HomeSportPanuçi: Në Maqedoni kemi ardhur për të fituar, Sadiku është në dispozicion

Panuçi: Në Maqedoni kemi ardhur për të fituar, Sadiku është në dispozicion

-

Kanë mbetur diçka më shumë se 24 orë nga përballja e nesërme e kombëtares shqiptare me Maqedoninë dhe në konferencën për shtyp para sfidës, trajneri kuqezi Christian Panucci, është shprehur se në këtë përballje kërkon vetëm fitoren.

“Kemi respekt për Maqedoninë por e njohim forcën tonë. Nesër nuk firmosim për barazimin pasi kërkojmë vetëm fitoren. Kemi ardhur për të fituar.”

Trajneri Panucci ka konfirmuar një lajm të mirë për kombëtaren para përballjes në Maqedoni. Italiani në konferencën për shtyp është shprehur se në këtë sfidë do të kenë në dispozicion shërbimet e sulmuesit të vetëm Armando Sadikut.

“Po, në sidën e nesërme Sadiku do të jetë i gatshëm. Ai do të luajë kundër Maqedonisë.”

Kujtojmë që përballja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018” do të luhet nesër në Strumicë në orën 20:45.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts