Tuesday, May 21, 2024
HomePolitikëPolitike - Ruçi kryeparlamentar? Luan Rama: Do flasim me votim

Politike – Ruçi kryeparlamentar? Luan Rama: Do flasim me votim

-

LSI zgjedh nënkryetarët e grupit parlamentar. Ata janë Klajda Gjosha dhe Përparim Spahiu.

Lëvizja Socialiste për Integrim zgjedh nënkryetarët e grupit parlamentar të këtij sesioni.

Ata janë Klajda Gjosha dhe Përparim Spahiu.

Ndërkohë Petrit Vasili është zgjedhur më parë të mbajë postin e kryetarit të Grupit Parlamentar.

Sekretare e Përgjithshme e Grupit Parlamentar të LSI-së është Nora Malaj.

Sot në mesditë, zëvendëskryetari i LSI-se, Luan Rama bëri të ditur  drejtuesit e grupit parlamentar në një prononcim për median nga selia e LSI-së.

Ndërkohë zëdhënësja e grupit parlamentar do të jetë Floida Kërpaçi.

Luan Rama u rezervua të komentojë lidhur me emrat e ministrave të rinj apo dhe emërimin e Gramoz Ruçit duke ia lënë kohës së votimit.

“Sa i takon projektit të maxhorancës për qeverinë dhe gjithçka tjetër lidhur me organizimin ne do të gjykojmë vendosim e shprehemi kur të vijë koha kushtetuese apo të gjendemi përballë detyrimit kushtetues për të vendosur apo votuar për ta.”

/Oranews.tv/

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts