Saturday, March 25, 2023
HomeAktualitetSulmohet portreti i Nënë Terezës në Shkup, profesori shqiptar: Talebanizëm!

Sulmohet portreti i Nënë Terezës në Shkup, profesori shqiptar: Talebanizëm!

-

 Ngjyrë e zezë është hedhur mbi portretin e Nënë Terezës në muralen e vendosur vetëm pak ditë më parë në sheshin Skënderbeu në Çarshinë e Shkupit.

Në rrethana dhe motive ende të panjohura, figura e humanistes dhe nobelistes shqiptare shihet e përlyer në ngjyrë të zezë, shkruan “INA”.

Pas reagimeve të shumta, nuk mungoi edhe reagimi i profesorit universitar Blerim Reka.

“Talebanizimi i Çarshisë! Vetëm ata pa identitet kombëtar, mund të sulmojnë historinë shqiptare të Shkupit: Vlorës së pa-shpallur.”, ka shkruar profesori universitar, Blerim Reka.
hj

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts