Sunday, May 19, 2024
HomeSportTrajneri i Maqedonisë: Ndaj Shqipërisë zhvillojmë lojën më të mirë, synojmë fitoren

Trajneri i Maqedonisë: Ndaj Shqipërisë zhvillojmë lojën më të mirë, synojmë fitoren

-

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pret përballjen eliminatore për Botërorin “Rusi 2018”, kundër Shqipërisë, e cila do të zhvillohet të martën në Strumicë. Trajneri Igor Angelovski paralajmëroi lojë ofenzive për të shënuar fitore të re, e cila mund të sjellë ngritje të madhe në listën e kombëtarëve sipas FIFA-s.

“Më vjen mirë që atë që e paralajmërova është duke sjellë pozitivitet në përfaqësuesen e Maqedonisë. Në 6 ndeshjet e fundit kemi 4 fitore, një barazim dhe një disfatë, nga Spanja. Kjo tregon se jemi në formë të mirë dhe loja është në ngritje. Mendojë se të martën , Maqedonia do të zhvillojë ndeshjen më të mirë në këto eliminatore. Më kryesore për mua është që të gjithë të japin maksimumin dhe të arkëtojmë 3 pikët” tha Angelovski.

Përballja Maqedoni-Shqipëri, do të zhvillohet të martën, 5 shtator në orën 20.45, në stadiumin “Mladost” në Strumicë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts