Zbardhen emrat, ja kush janë drejtuesit e ri të grupit parlamentar të LSI-së

0
132

 1:04 – 04/09/2017  POLITIKE  0


 

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e saj, duke marrë edhe disa vendime të rëndësishme.

Në një konferencë për mediat, zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama tha se janë zgjedhur 2 nënkryetarët e grupit parlamentar të LSI-së, sekretarja dhe zëdhënësja.

Rama tha gjithashtu se LSI do të riorganizohet për shkak edhe të situatës së re, duke qenë se partia tani është në opozitë.

Drejtuesit e grupit të LSI

Kryetar

Petrit  Vasili

Nënkryetar

Klajda Gjosha

Përparim Spahiu

Sekretare

Nora Malaj

Zëdhënës

Floida Kërpaçi