Saturday, March 25, 2023
HomeSportHelmohet Eros Grezda, futbollisti i kombëtares nuk luan kundër Maqedonisë

Helmohet Eros Grezda, futbollisti i kombëtares nuk luan kundër Maqedonisë

-

 

Mesfushori me tipare sulmuese i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, nuk do të jetë i disponueshëm për trajnerin Christian Panucci në ndeshjen e sotme kundër Maqedonisë. Stafi teknik mori lajmin e keq sot paradite ku është konfirmuar se lojtari është helmuar për shkak të ushqimit gjatë qëndrimit në hotel dhe e ka të pamundur prezencën e tij në fushën e blertë.

Vendin e Grezdas pritet ta zë Azdren Llullaku i cili së bashku me Odise Roshin pritet të jenë në mbështetje të sulmuesit të vetëm Armando Sadiku. Shqipëria luan ndeshjen e 8-të në Grpin C kundër Maqedonisë në orën 20:45 në stadiumin e Strumicës.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts