Wednesday, May 29, 2024
HomeKulturëKALAJA E ROZAFËS “PËRQAFON” TEKNOLOGJINË, RREGULLA TË REJA PËR VIZITORËT

KALAJA E ROZAFËS “PËRQAFON” TEKNOLOGJINË, RREGULLA TË REJA PËR VIZITORËT

-

Kalaja e Rozafës do të ndryshojë rregullat përsa i përket hyrjes së vizitorëve.

Përgjegjësi i DRKK Shkodër, Helidon Sokoli, është shprehur për mediat lokale se brenda këtij muaji pritet të vendosen bileta të reja elektronike për të gjithë ata që duan të shohin nga afër këtë vend.

Kjo metodë vendoset për të pasur dhe një pasqyrim të saktë të numrit të personave që vizitojnë kalanë.

Vendimi ka kohë që diskutohet por pritet të përfundojë fluksi i turistëve që ende vijon për shkak të periudhës së pushimeve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts