Friday, May 24, 2024
HomePolitikëÇfarë do të ndodhë sot në orën 18:00 në parlament dhe jashtë...

Çfarë do të ndodhë sot në orën 18:00 në parlament dhe jashtë tij

-

Deputetët e Partisë Demokratike dhe përfaqësues nga shtresa e ish-të përndjekurve kanë paralajmëruar protestë kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit.

Protesta është shtyrë për në orën 18:00 kur edhe pritet të votohet Ruçi.

Seanca e dytë parlamentare do të zhvillet pasditen e sotme në orën 18:00, ku deputetët do zgjedhin kryetarin e ri të Kuvendit, ish-kreun e grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi.

Ruçi është kandidat i vetëm i propozuar nga PS.

Ai ka mbështetjen e të gjithë deputetëve të PS, ndërsa PD dhe LSI, si opozitat e Kuvendit të ri, kanë paralajmëruar votën kundër. 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts