Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetSHKODRANJA BLLOKOHET NË XHETSKI ME TURISTIN FRANCEZ PRANË KSAMILIT, JA KUSH I...

SHKODRANJA BLLOKOHET NË XHETSKI ME TURISTIN FRANCEZ PRANË KSAMILIT, JA KUSH I SHPËTOI 

-

 

Një vajzë shqiptare dhe një turist francez kanë mbetur të bllokuar në mes të detit pranë “Pemës së Thatë” në Ksamil, pasi motori i ujit u pësoi defekt.

Djali nga Franca, G.B, 31 vjeç dhe vajza shqiptare SH.A.A, 22 vjeçe me banim në Shkodër, kanë ngelur në det të hapur pranë bregut të Vivarit. Por fatmirësisht janë shpëtuar nga patrulla e Policisë Kufitare të Sarandës, të cilët i kaënë tërhequr në breg.

Të dy personat janë në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts