Thursday, February 29, 2024
HomePolitikëVotuan G.Ruçin reagon J.Topalli: Kjo nuk eshte Partia Demokratike. Largoni Bashen

Votuan G.Ruçin reagon J.Topalli: Kjo nuk eshte Partia Demokratike. Largoni Bashen

-

Kjo nuk eshte Partia Demokratike!
Vendi eshte pa opozite!

Menjehere pas betimit si deputete, lista e deputeteve e familjes se Lulzin Bashe Isufit, kontriboi ne zgjedhjen me 80 vota te Gramoz Rucit, Kryetar te Kuvendit te Shqiperise, 27 vite pas rrezimit te komunizmit.
Reagimi i demokrateve ne rrjetet sociale ka qene nje fortune.
Dikush i shkruante:” Nuk besoj te kete votuar Lule Basha per Rucin se do ishte nepotizem”.
Dikush tjeter ” Hera e pare ne historine e vendit qe nje opozite jepet me koncesion nga nje sharlatan”.
Tjetri:”Nese ky lajm eshte i vertete dhe jane shitur qysh sot 3 deputete te opozites, atehere nuk eshte faji i Edvinit por i PD qe i eshte thyer busulla morale”.
Te tjere:” Do behesh Kryeminister ti?! Ty te vjedhin votat ne Parlament.”
Nese ambasadori amerikan bojkotoi Rucin po ti pse nuk e bojkotove?”

Ne fakt une nuk u habita qe lista e lulit votoi Ruçin.
Prej shume vitesh , Luli nuk me zhgenjen per asgje:Nuk me zhgenjen:
As kur qan me lot krokodili per te vraret e diktatures; As kur betohet per opozite ballore dhe flirton me Ramen; as kur proteston per voten e lire , hyn ne qeveri me pm Ramen dhe vete vjedh votat brenda PD; as kur con pd ne humneren me minis 230 mije vota dhe thote realizuam nje fitore morale; as kur voton Ruçin e fill pas kesaj i bashkohet atyre qe protestojne kundra ketij te fundit; As kur therret me sherbetoret e tij gaztore se ia vodhen 3 vota nen reflektoret e dritave te seances parlamentare, nen gjirimin e20 kamerave ne transmetim direkt, ne sy te 3 milion shqiptareve dhe me prezencen e pothuaj gjithe trupit diplomatik.; As kur e shet dhe e rishet ate qe ka mbetur nga PD.
Luli nuk me zhgenjen kur thote ekzaktesisht te kunderten e asaj qe do beje.
Luli luan te gjitha rolet ..teatrale.
Por ai luan dhe role serioze – Nga Zhulieta e Shekspirit ,Don Kishoti i Servantesit… .deri tek kryetari i ” opozites” dhe nuk ka frike se behet Lul Komiku.

21462412_1417790598270340_4769788397220766819_n

Lulin dhe familjen e tij Isufi nuk e lidh asgje me PD.
Ata nuk kane patur kurre lidhje me kete force politike deri ne 2005.
Dhe qe nga ky vit , aii vetem e ka vjedhur ate deri me :
17-18 maj kur kreu aktin e tradhetise ndaj demokrateve;
me 21 maj kur shpalli si Sulltan Bashe Isufi listen e familjes dhe klienteve te saj;
me 22 korrik kur vodhi karrigen e kryetarit dhe vulen e PD permes fallsifikimit te votave e pjesemarrjes.
E deri dje, kur i dhuroi Rucit 3 vota nga lista e tij .
Kur kryetari shet vendet e listes se deputeteve , edhe deputetit i duket se ka te drejte te shese voten e tij.
3 muaj me pare Luli çertifikoi shkrirjen e se djathtes . Dje “opozita” e tij votoi simbolin e komunizmit .
Jo miq, nuk ka humbur dje busullen morale PD.
Kjo nuk eshte PD. Vendi eshte pa opozite.

Edvin Rama nuk ik nga pushteti sa kohe ne krye te opozites do jete çuni i tij i mire.

Demokratet duhet te largojne Lulzim Bashen nga karriga e uzurpuar me vjedhje e fallsifikim votash, pas shitjes qe i beri Pd dhe rezultatit katastrofik te 25 qershorit.

Untitled

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts