Friday, May 24, 2024
HomeAktualitetNDËRRON JETË GAZETARJA E NJOHUR SHQIPTARE PAS BETEJËS DISAVJEÇARE ME SËMUNDJEN

NDËRRON JETË GAZETARJA E NJOHUR SHQIPTARE PAS BETEJËS DISAVJEÇARE ME SËMUNDJEN

-

Ndërron jetë gazetarja e njohur shqiptare pas betejës disavjeçare me sëmundjen

Ditën e sotme gazetarja dhe shkrimtarja e njohur e Korçës, Irena Vreto, ka ndërruar jetë ditën e sotme pas një beteje të gjatë me sëmundjen disavjeçare.

Lajmi është dhënë nga kolegia e saj Albana Çakshiri, e cila shkruan se sëmundja e rëndë për 4 vite të gjata triumfoi me gjithë luftën e Irenës.

Disa vite më parë, Irena Vreto ka denoncuar publikisht Klinikën Private, e cila i dha kurë të gabuar për sëmundjen që ajo kishte. Union i Gazetarëve, më herët ka drejtuar një kërkesë tek kryeministri për mjekim më të specializuar, kërkesë që nuk u mor parasysh.

Ceremonia mortore do të mbahet nesër në orën 11:00 tek Kisha e Shën Sotirit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts