Tronditet futbolli malazez, portieri 33-vjeçar vritet me armë zjarri gjatë stërvitjes

0
213
goran-lenac-400x260

Një atentat me pasojë vdekjen ka tronditur ditën e djeshme futbollin malazez. Ish-portieri 33-vjeçar i skuadrës Kf Bokelj, Goran Lenac është qëlluar me arme zjarri gjatë stërvitjes dhe si pasojë ai gjeti vdekjen gjatë transportit për në spitalin e Kotorit.

Lenac ishte aktivizuar në radhët e Bokej në Ligën e Dytë të Malit të Zi dy vite më pare dhe aktualisht ishte një lojtar i lirë.

 Sipas mediave vendasve autori i vrasjes u largua pa lënë gjurmë, pasi e njihte shumë mirë territorin./p.sport