Saturday, December 2, 2023
HomeAktualitetIsh te persekutuarit: Prek Cali heroi yne, luftoi ndaj turqve e serbeve

Ish te persekutuarit: Prek Cali heroi yne, luftoi ndaj turqve e serbeve

-

Unioni mbarekombetar i ISh te persekutuarve ka denuar shembjen e kulles se Prek Calit.

 

Permes nje konference per shtyp ata theksojne se Cali eshte heroi i te gjithe shqiptareve pasi ai luftoi kunder Osmaneve, Serbeve dhe komunizmit.  Sipas tyre ky eshte nje produkt i punes se Ditmir Bushatit, Gramoz Rucit dhe Fatmir Xhafes

 

581cf0b6-c41c-4e75-9c8f-50dc71249a21 9bf6dbe8-d95c-485e-8f5c-aeb45f889aca 0268c9ac-2181-4be7-87ab-9b88a9e73ee1

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts