Wednesday, October 4, 2023
HomeAktualitetShkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 11 në pranga. Mes...

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 11 në pranga. Mes tyre edhe shqiptarë

-

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, ndërsa në pranga përfunduan 11 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë.

Mediat italiane raportojnë se gjithçka nisi pas vrasjes së Salvatore Ghibaudo në korrik të vitit 2016, kohë në të cilën nisën edhe hetimet lidhur me këtë bandë, ku mosha e anëtarëve varionte nga 22-52 vjeç. “Ansa” shkruan se banda merrej me trafik hashashi, marijuane, dhe kokaine.

Po ashtu bëhet e ditur se gjatë arrestimit u sekuestrua një pistoletë me fishekë. Në aksionin policor ‘Trainspotting’ në Cuneese morën pjesë 70 karabinierë, 25 patrulla, një helikopter. Deri më tani nuk jepen detaje rreth identitet e të arrestuarve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,878FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts