Wednesday, September 27, 2023
HomePolitikëMeta në Gjermani, Steimeier: Vëmendje të veçantë ndaj Shqipërisë

Meta në Gjermani, Steimeier: Vëmendje të veçantë ndaj Shqipërisë

-

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, i ftuar nga homologu i tij Frank-Walter Steimeier.

Zyra e shtypit të Presidentit njoftoi se gjatë takimit Meta- Steimeier janë evidentuar marrëdhëniet mes dy vendvee si dhe i kanë vlerësuar si të shkëlqyera.

Presidenti gjerman mësohet se është shprehur se këtë fakt e tregon edhe vizita e Presidentit Meta.

Presidenti gjerman ka premtuar vëmendje të vecantë ndaj Shqipërisë dhe ka vlerëesuar rolin e vendit tonë në Ballkan.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts