Friday, March 1, 2024
HomeKulturëTetori Gjerman, aktivitete nga 30 shtatori deri në 16 nëntor

Tetori Gjerman, aktivitete nga 30 shtatori deri në 16 nëntor

-

Ambasada gjermane do të organizojë në Shqipëri përgjatë më shumë se 1 muaji aktivitetet e Tetorit Gjerman. Ambasadaorja Susanne Schutz tha se shkëmbimi i kulturave midis popujve ngre ura bashkëpunimi duke bërë që shqiptarët dhe gjermanët të mësojnë nga njëri-tjetri

Në edicionin e 11 të Tetorit Gjerman në Shqipër, ambasadorja Susanne Schutz prezantoi aktivitetet kryesore që do të mbahen për më shumë se 40 ditë.

Schutz tha se qëllimi i këtyre aktiviteteve është të bëjë për vete mendjet dhe zemrat e njerëzve, duke ngritur ura bashkëpunimi midis popullit gjerman dhe shqiptar.

Tetori Gjerman do të nisë më datën 30 shtator me shfaqjen “Një requiem gjerman” dhe përfundon më 16 nëntor me ciklin e aktiviteteve “Kujtesa si mision”.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts