Tuesday, July 23, 2024
HomeKulturëFotot e rralla të shqiptarëve në 1991...

Fotot e rralla të shqiptarëve në 1991…

-

Këto foto pasqyrojnë më së mirë vuajtjet, trishtimin dhe shpresën e shqiptarëve për një kapitull të ri në jetën e tyre.

Fotot janë bërë në vitin 1991, në momentin historik të Shqipërisë, kur ra perdja e komunizmit dhe u vendos demokracia.

Pas 45 vitesh komunizëm, më në fund, Shqipëria ishte e lirë.

Këto fotografi të rralla janë realizuar nga fotografi grek Nikos Ekonomopoulos gjatë viteve 1991, kur diktatura kishte ‘vdekur’ dhe Shqipëria kishte hapur një faqe të re në historinë e saj.

ALBANIA. Town of Fieri. Bus stop. 1991.
ALBANIA. 1991. Industry.

 

ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.
ALBANIA. 1991.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts