Thursday, June 13, 2024
HomePolitikë“Koha nuk pret më”, Kryemadhi i shtrin dorën e bashkëpunimit Bashës: Gati...

“Koha nuk pret më”, Kryemadhi i shtrin dorën e bashkëpunimit Bashës: Gati për front të gjerë opozitar

-

 

Në nisje të mbledhjes së komitetit drejtues të LSI-së, kryetarja Monika Kryemadhi i dha sinjale të qarta kryedemokratit Lulzim Basha se ishte gati për bashkëpunim me të, kur foli për atë “frontin e gjerë opozitar”, të cilin e ka quajtur domosdoshmëri edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.
Kryemadhi tha se do pranonte në këtë front çdo forcë politikë të majtë apo të djathtë për t’i bërë ballë rrezikut të krimit që sipas saj, ka kapur policinë dhe po shtrin duart tek drejtësia.

“Koha nuk pret më, të krijojmë frontin e gjërë opozitar, qofshin ato me forca të majta dhe të djathta. Unë mendoj ta quajmë Front kombëtar kundër krimit të organizuar”.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts