Tuesday, July 23, 2024
HomeSportPas ndeshjes me Bolivine, Brazili i Neymar me shoke behen per bombola...

Pas ndeshjes me Bolivine, Brazili i Neymar me shoke behen per bombola oksigjeni

-

Nuk jane zjarrfikes, eshte kombetarja e Brazilit

Brazili ka luajtur mbreme ndaj Bolivise por pas ndeshjes lojtaret kane kerkuar nga federata te pajisen me bombolat e oksigjenit.

Kjo shpjegon çdo të thotë të luash në La Paz, 3600 metra mbi nivelin e detit: ajri rrallohet, frymëmarrja bëhet më e shpeshtë dhe bombolat e oksigjenit në dhomat e zhveshjes bëhen të domosdoshme.

Përmes një postimi Federata Braziliane e Futbollit ka fiksuar kështu Neymar me shokë që shfaqen me maska në fytyrë në fund të ndeshjes, e cila u mbyll barazim 0-0 me Bolivinë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts