Wednesday, April 17, 2024
HomeAktualitetMinistrja italiane e Mbrojtjes falenderon Mimi Kodhelin: Mirënjohje për punën gjatë mandatit...

Ministrja italiane e Mbrojtjes falenderon Mimi Kodhelin: Mirënjohje për punën gjatë mandatit tuaj

-

Ministrja italiane e Mbrojtjes, Roberta Pinotti, i ka dërguar ish-homologes së saj shqiptare, Mimi Kodheli, një letër falënderimi për bashkëpunimin mes dy vendeve gjatë mandatit të kësaj të fundit.

“Dëshiroj t’ju falënderoj për bashkëpunimin e shkëlqyer midis dy vendeve gjatë mandatit tuaj, të karakterizuar gjithmonë nga miqësia dhe bashkëpunimi në të gjithë sektorët,” shkruan Pinotti në letër.

Letra e plotë

E dashur Mimi,

Dëshiroj t’ju falënderoj për bashkëpunimin e shkëlqyer midis dy vendeve gjatë mandatit tuaj, të karakterizuar gjithmonë nga miqësia dhe bashkëpunimi në të gjithë sektorët, veçanërisht të frytshme dhe intensive si ato  bilaterale por edhe ato multilaterale.

Ju ripërsërisë sërish mirenjohje për punën Tuaj, gjithashtu Ju përcjell urimet më të mira për të ardhmen tuaj!

Roberta Pinotti

letra per mimin

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts